Rodné mesto:  Bratislava “mesto mieru”

Moja jogová cesta začala: prvý pozdrav slnku a moje stretnutie s jogou prišlo, keď som mala dvanásť rokov. Zelenú lúku na okraji lesa, slnko a slová učiteľky si pamätám doteraz. Keď som mala pätnásť alebo šestnásť rokov začal ma môj otec učiť prvé pozície. Asi vedel prečo. Odvtedy som sa už z tejto cesty dáko nedostala. Svojej jogovej praxi sa intenzívne venujem celý svoj dospelý život. Neviem, aké je to žiť bez jogy a úprimne to ani nechcem vedieť. Učiť som začala niekdy desať rokov dozadu a je to pekná cesta, i keď dáko si ma vybrala sama.

Aštánga jóga: prvé moje zoznámenie s aštangou bolo cez anglické videá možno v roku 2005 a neskôr prvé workshopy s Jarkom Pávkom okolo roku 2010. To, že mne osobne tento systém vyhovuje najviac a budem praktizovať len aštánga jógu som si tak dáko uzrejmila len sedem rokov dozadu.

Keď práve neučím: tak sa snažím sa pracovať na tom, aby sme boli šťastní. Všetci. Inak lietam niekde medzi reklamou, marketingom, eventom a PR whole life… a fakt ma to baví…

Moja mantra:  som strašný fatalista teda niečo v zmysle “destiny is all”…

Na hodine dávam dôraz na: dýchanie. Lebo bez nádychu… nie je výdych.

Mýty: že joga mení ľudí, nemení… nemôže byť na to sama.

Výrok: Ufff… všetko sa mení, nič nezostáva…, alebo “You can’t choose what stays and what fades away” ale to je v princípe to isté, fatalista vravím :)))

Vzdelanie: Absolvovaných 500 hodín v rámci certifikácie RYT (2015-2019), worshopy s Manju Pattabhi Jois, Davidom Williams, David Swenson, Kino MacGregor, Stu Girling a samozrejme Nancy Gilgoff. Niekoľkokrát sa mi podarilo navštíviť a darí aj naďalej navštevovať ostrov Maui na Hawaii, kde Nancy Gilgoff pôsobí a jej House of Yoga and Zen je aj môj zen. O wheeey a toto tiež mám Inštruktor jógy I.stupeň akreditácia MŠMT ČR, 2010 a mnoho iných… you know…

 

 Rezervujte si hodinu